Pasirinkite laiko juostą: Pasirinkti

„Rytas“ nepasigailėjo Jonavos ekipos

Vilniaus „Rytas“ priartėjo prie Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai namie 110:77 (22:28, 29:18, 28:22, 31:9) susitvarkė su Jonavos „CBet“ ekipa.

Antroji ir potencialiai lemiama šių komandų akistata vyks trečiadienį Jonavoje. Serija vyksta iki dviejų pergalių.

Rungtynės prasidėjo lygia kova, kurioje netrūko emocijų, kuomet dėl kamuolio kovoti sušoko „Ryto“ ir „CBet“ žaidėjai, o Justinas Gorhamas gavo nesportinę pražangą už kietą veiksmą prieš Taurą Jogėlą. Tiesa, pastarasis baudų nesusimetė, o R.J.Cole‘as didino „Ryto“ pranašumą – 10:5. Tritaškiu kiek vėliau atsakė Ousmane‘as Drame, o Justas Furmanavičius rezultatą lygino – 10:10. Diante Garrettas išvedė svečius į priekį, „CBet“ tęsė gerą atkarpą (26:17) ir galiausiai po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 28:22.

M.Fosteris ir L.Uleckas bandė mažinti „Ryto“ atsilikimą, tačiau kitokių minčių turėjo Ryanas Larsonas – 33:25. Vis tik Gytis Radzevičius rinko vilniečiams reikalingus taškus (33:38), o dar du pridėjo ir J.Gorhamas – 35:38. Kėlinys įpusėjo, G.Radzevičius rezultatą lygino (40:40) ir iniciatyvą šeimininkai perėmė – 46:44. Po pirmosios mačo dalies „Rytas“ jau pirmavo 51:46.

„Rytas“ siekė didinti savo atotrūkį, kuris po M.Fosterio ir J.Gorhamo metimų tapo rekordinis – 63:51. Nors prastą „CBet“ atkarpą nutraukė D.Garrettto tritaškis, tuo pačiu atsakė Gytis Masiulis – 68:56. Pasibaigus trims ketvirčiams „Rytas“ pirmavo gana užtikrintai – 79:68.

14:0 – taip atrodė „Ryto“ ketvirtojo kėlinio startas, kuris siuntė į nokdauną „CBet“ ekipą. Skirtumas tapo triuškinamas (93:68), o taškų svečiai nepelnė beveik keturias minutes. Po truputį tapo aišku, kad likęs laikas bus labiau formalumas, nes išsijudinęs „CBet“ puolimas stipriai nieko nekeitė – 72:93. Galiausiai „Rytas“ nepaliko šansų jonaviškiams.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 23 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Margiris Normantas 18, Justinas Gorhamas 16, Gytis Masiulis 13, Gytis Radzevičius 10 (5 atk. kam., 4 per. kam.).

„CBet“: Ryanas Larsonas ir Ousmane‘as Drame (9 atk. kam.) – po 17, Diante Garrettas 14, Tauras Jogėla 12, Justas Furmanavičius 8.